Rejestracja telefoniczna od pn. do pt. w godzinach od 13.00 do 18.00

Sprzęt

Voluson? 730 EXPERT BT 08

Voluson? 730 EXPERT BT 08 - OPIS URZĄDZENIA

Voluson? 730 EXPERT BT 08 jest najwyższej klasy klinicznym aparatem USG z najnowszym oprogramowaniem wprowadzonym do sprzedaży w 2008 r. udostępniającym najnowszej generacji obrazowanie 3D/4D, połączone z doskonale ugruntowanymi narzędziami diagnostycznymi wykorzystywany przez najwybitniejsze ośrodki diagnostyczne na całym świecie. Aparat został stworzony przede wszystkim do wysokiej jakości badań prenatalnych, położniczych, ginekologicznych, neonatologicznych, radiologicznych oraz badań echa serca płodu.

Bardzo wysoką rozdzielczość obrazowania uzyskuje z układu poczwórnego beamformera posiadającego powyżej 12.000 kanałów przetwarzania, stawiając aparaty tej serii w absolutnej czołówce diagnostyki ultrasonograficznej.

Unikatowy tryb 3D View - pozwala na wyświetlanie animacji 3D w czasie rzeczywistym oraz opracowywanie otrzymanej bryły za pomocą licznych funkcji obróbki obrazu, zawierających: multiplanar mode, volume rendering, surface mode, minimum transparence mode, maximum transparence mode, X-ray mode itd. Aparat cechuje też innowacyjne w technologii ultradźwiękowej obrazowanie 4D RealTime, z szybkością skanowania do 40 objętości/sek. oraz funkcja Beta View dostępna tylko w specjalistycznych sondach objętościowych , umożliwiająca przesuwanie płaszczyzny skanu o 90? (podczas normalnego badania 2D) bez przesuwania sondy. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w sondach endokawitarnych, w których umożliwia dostęp do płaszczyzn normalnie niedostępnych w technice 2D.


Główne cechy i funkcje zawarte w cenie aparatu:

 • Przetwarzanie ?Glass-body?.
 • Obrazowanie Harmoniczne.
 • Tryb Color Doppler, Power Doppler, Doppler pulsacyjny PWD, Tryb obrazowania HD-FLOW.
 • Obrazowanie 3D połączone z COLOR DOPPLER, POWER DOPPLER.
 • Obrazowanie 4D RealTime z prędkością obrazowania do 40 objętości/sek.
 • B-FLOW - możliwość wykonywania badań naczyniowych, przepływów płodu z wykorzystaniem opatentowanej innowacyjnej technologii B-Flow. Technologia ta w sposób odmienny obrazuje przepływy krwi uniezależniając detekcję od prędkości i kierunku przepływu w stosunku do stosowanej tradycyjnie metody kolorowego Dopplera. Ponadto technologia ta nie zaburza wizualizacji ścian naczyń i tkanek otaczających tak jak ma to miejsce w obrazowaniu techniką kolorowego Dopplera.
 • Tryb Inversion Mode - zaawansowana funkcja bazująca na wykorzystaniu technologii 3D pozwalająca na odwrócenie widzenia organów wypełnionych płynem takich jak serce, duże naczynia, żołądek, pęcherz w bryłę odzwierciedlającą anatomiczny kształt organów.
 • Oprogramowanie VCI-C - funkcja pracująca w trybie 3D, 4D na żywo i na zatrzymanym obrazie, zwiększająca kontrast obrazowania, pozwalająca na szybką ocenę w technice 4D corpus callosum.
 • Technologia Focus Frequency Compound jednoczesnego nadawania różnych częstotliwości dla każdego ogniska, poprawia jednorodność obrazu 2D na całej głębokości skanu.
 • Automatic Optimization ? automatyczna optymalizacja obrazu w sposób niezmiernie wygodny dla operatora pozwala na ustalenie warunków obrazowych w trybie B-mode i PW-Doppler wraz z automatycznymi obrysami spektrum i wyznaczaniem parametrów przepływu.
 • Wykorzystanie w aparacie Voluson 730 EXPERT technologii cyfrowo kodowanych ultradźwięków (Coded Excitation) bardzo wyraziście poprawia obrazowanie z głębiej położonych obszarów badanych a więc wzmacnia słabe skorelowane echa oraz tłumi błędne sygnały.
 • CRI (Compound Resolution Imaging) specjalna opcja trybu B-mode gwarantuje niespotykaną jak dotąd jakość obrazu. Wiązka ultradźwiękowa wysyłana jest nie tylko prostopadle do czoła sondy ale także ukośnie w 11 płaszczyznach a korelacja otrzymanych sygnałów formuje pojedynczą linię obrazową. CRI zwiększa kontrast, podnosi, rozdzielczość, wyostrza kontury organów lub zmian oraz rozszerza możliwości różnicowania tkanek. Opcja ta jest bardzo przydatna w badaniach struktur położonych poniżej tkanki dającej częściowe zacienienie akustyczne (blizny, okolice brodawki piersi, zwapnienia lub zwłóknienia). CRI wspomaga także ocenę morfologii naczyń podkreślając rysunek ścian naczyniowych.
 • SRI (Speckle Reduction Imaging) adaptacyjny algorytm redukujący specyficzne dla obrazowania ultrasonograficznego szumy (plamki na obrazie) z jednoczesnym podkreśleniem granic tkanek o różnej gęstości ultrasonograficznej i morfologii. Algorytm jest dostępny w obrazowaniu ?on-line? i na zatrzymanych obrazach, również na obrazach 3D.
 • Wbudowane archiwum na dysku twardym Sonoview II zapisujące dane demograficzne, obrazy z badań 2 D, pętle kinowe, obrazy 3 D, 4D w formie objętościowej pozwalające na późniejszą obróbkę w postprocessingu.
 • Wbudowana nagrywarka płyt CD-RW I DVD.
 • Eksport badań na zewnętrzne dyski, pamięci typu PENDRIVE
 • Wbudowane archiwum z możliwością przeglądu i pomiarami aplikacyjnymi.

© Copyright 2019 Centrum Zdrowia Kobiety. Wszystkie prawa zastrzeżone

Made by Esencja Studio