Lekarze

prof. dr hab. n. med.

Rafał Stojko

Ginekolog – onkolog

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej. Od 30 lat towarzyszy kobietom w przełomowych momentach ich życia. Wykorzystuje zdobytą przez siebie wiedzę i wieloletnie doświadczenie służąc fachową poradą od momentu dojrzewania, poprzez cały okres aktywności seksualnej, aż po czas przekwitania, stawiając zarówno pozytywne jak i trudne do przyjęcia rozpoznania.

Od kilku lat pasjonuje się również ginekologią robotową oraz onkologią. Ukończył następną specjalizację i zafascynował się robotem Da Vinci, który otwiera nowy, nieosiągalny dotychczas poziom operacyjny. Profesjonalny lekarz, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi jako uczestnik i organizator wielu konferencji naukowych i programów profilaktycznych.

 • godziny przyjęć: pon., śr. 14:30 – 18:00, pt. 14:30 – 17:00
 • koszt wizyty pierwszorazowej wraz z badaniem USG – 400 zł
 • koszt wizyty kolejnej wraz z badaniem USG – 350 zł

dr n. med.

Marcin Sadłocha

Specjalista położnictwa i ginekologii

Lekarz specjalizujący się w położnictwie i ginekologii, asystent i bliski współpracownik Profesora Rafała Stojko. Profesjonalny, sumienny i cierpliwy lekarz, który podchodzi do kobiet ze zrozumieniem i wyczuciem. Ambitny i uzdolniony, stawia sobie dalekosiężne cele, do których dąży wykorzystując swoją wiedzę i nabywane doświadczenie. Łączy pracę zawodową lekarza i nauczyciela akademickiego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach z rolą męża i ojca.

Stale się rozwija, uczestnicząc i prowadząc specjalistyczne programy szkoleniowe, dzięki czemu zapewnia swoim pacjentkom coraz szerszy zakres konsultacji i wsparcia w procesie leczenia. Oprócz położnictwa i ginekologii specjalizuje się również w diagnostyce i leczeniu schorzeń sutka. Wykonuje USG piersi ,operacje laparoskopowe, leczenie zachowawcze.

 • godziny przyjęć: wt. 15:30 – 18:15
 • koszt wizyty wraz  z badaniem USG – 200 zł
 • USG piersi – 100 zł
 • założenia wkładki wewnątrzmacicznej bez znieczulenia – koszt w zależności od rodzaju wkładki

lek.

Beata Brzęk – Pilarska

Radiolog

Specjalista radiolog. Kierownik Działu Diagnostyki Obrazowej  Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Doświadczony fachowiec, obdarzony spokojem i wyczuciem, co w tej specjalizacji jest bardzo istotne.

Wieloletnie doświadczenie i zdobyta przez nią wiedza przekłada się na szczegółowe rozpoznania, co pomaga w rozwiązywaniu wielu trudnych zagadnień medycznych. Uprzejmy, taktowny i życzliwy lekarz z powołania.

 • godziny przyjęć: wtorki 11:00 – 13:30
 • koszt badania – 200 zł

dr hab. n. med.

Ireneusz Bielecki

Laryngolog

Specjalista otorynolaryngologii, ordynator oddziału laryngologii dziecięcej. Posiada odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Od wielu lat zajmuje się patologią dotyczącą jamy nosowo – gardłowej, zatok obocznych nosa, ślinianek i krtani. Pomimo emocji związanych z samym badaniem i niekiedy bolesnych i nieprzyjemnych procedur potrafi wywołać uśmiech nawet na twarzach małych pacjentów.

Doskonały lekarz. Stale podnosi swoje kwalifikacje i rozszerza horyzonty swojej działalności. Uczestnik wielu konferencji i kursów szkoleniowych.

 • godziny przyjęć: wt. 15:00 – 18:20, pt. 08:40 – 11:00
 • koszt wizyty – 400 zł
 • badanie endoskopowe – wliczone w koszt wizyty
 • badanie słuchu – 100 zł

Prof. dr hab. n. med.

Agnieszka Drosdzol-Cop

Ginekolog dziecięcy i dziewczęcy, seksuolog

Specjalistka położnictwa i ginekologii, seksuologii oraz ginekologii dziecięcej i dziewczęcej (jako jedna z czterech polskich lekarzy uzyskała międzynarodowy tytuł specjalisty w tej dziedzinie – International Fellowship on Pediatric and Adolescent Gynecology).

Zajmuje się leczeniem kobiet w każdym okresie życia oraz dziewczynkami od urodzenia do 18 roku życia (m.in. leczenie zaburzeń miesiączkowania, infekcji, endometriozy, przewlekłego bólu miednicy mniejszej, zaburzeń endokrynologicznych).

 • godziny przyjęć: wt. 8:00 – 10:00, czw. 08:00 – 14:00, 
 • koszt wizyty pierwszorazowej wraz z badaniem USG – 450 zł
 • koszt wizyty kolejnej wraz z badaniem USG – 350 zł
 • www.ginekologiadziecieca.pl

dr n. med.

Jakub Staniczek

Perinatolog

Specjalista Położnictwa i Ginekologii oraz Perinatologii. Absolwent podyplomowych studiów specjalizacyjnych Master in Fetal-Maternal Medicine na Uniwersytecie w Barcelonie. Koordynator Hospicjum Perinatalnego z Poradnią Patologii Ciąży, Diagnostyki Prenatalnej i Wad Wrodzonych, Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w ultrasonograficznej diagnostyce anatomii płodu oraz prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka, szczególnie ciąż powikłanych chorobami współistniejącymi lub wadami płodów. Zainteresowania skupia na echokardiografii oraz neurosonografii płodowej, ciążowej diagnostyce inwazyjnej i terapii wewnątrzmacicznej.

Posiada wszystkie specjalistyczne certyfikaty Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego potwierdzające umiejętność wykonywania diagnostyki usg w zakresie oceny serca płodu, badań prenatalnych, badań dopplerowskich w ciąży oraz szeroko pojętej ultrasonografii
ginekologicznej. Certyfikowany ultrasonografista londyńskiej The Fetal Medicine Foundation – FMF).

W Centrum Zdrowia Kobiety prowadzi pełen zakres ultrasonograficznej diagnostyki prenatalnej oraz konsultowaniem pacjentek ciężarnych z zakresu perinatologii.

 • godziny przyjęć: śr. 17:40 – 19:40
 • koszt wizyty perinatologicznej z badaniem usg ? 250 zł
 • koszt badania prenatalnego, ciąża pojedyncza ? 350 zł
 • koszt badania prenatalnego, ciąża mnoga ? 450 zł
 • koszt badania echo serca płodu ? 400 zł
 • koszt badania neurosonografia płodu ? 400 zł

mgr.

Anna Warot-Szandar

Psycholog

Jest psychologiem , psychoterapeutą. Ukończyła studia kierunkowe na Uniwersytecie Śląskim o specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego i studia podyplomowe ,,Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym? na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ,,Podstawy psychoterapii?, a także ,,Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży? na SWPS-ie w Katowicach.Obecnie jest w trakcie specjalizacji ,,Psychoterapia dzieci i młodzieży? w Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Ukończyła staż w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Prowadzi zarówno terapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w działaniach o charakterze diagnostycznym, interwencyjnym i terapeutycznym z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się także pracą z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej oraz szeroko rozumianych kryzysach. Prowadzi zajęcia terapeutyczne wspierające rozwój poznawczy oraz społeczno-emocjonalny dzieci.

W terapii z dziećmi dąży do rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Pomaga radzić sobie z lękiem, nieśmiałością, agresją. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zaburzeniami zachowania.

 • godz. przyjęć: środa od 8.00 do 10.00.
 • Koszt wizyty: 160 zł.

mgr.

Magdalena Stojko

Dietetyk kliniczny

Ukończyła studia kierunkowe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach o specjalności dietetyka onkologiczna. Poza wsparciem dietetycznym w leczeniu chorób onkologicznych specjalizuje się również w leczeniu PCOS, zaburzeń odżywiania oraz wielu innych chorób dietozależnych, jak np. otyłość, insulinooporność czy cukrzyca (zarówno typu I, jak i II). Zajmuje się leczeniem młodzieży, jak i osób dorosłych.

Zawsze bierze pod uwagę indywidualne potrzeby pacjentów wynikające z ich trybu życia oraz preferencji żywieniowych, w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników.

 • godz. przyjęć: czwartki od 9.00 do 19.00.

Cennik usług:

Koszt wizyty pierwszej 100 zł (60-90 minut)
* w czasie pierwszej wizyty następuje analiza składu ciała oraz przeprowadzany jest wykład żywieniowo-medyczny określający tryb życia oraz zachowania i preferencje żywieniowe pacjenta.

Indywidualny plan żywieniowy (jadłospis)*

 • na jeden tydzień 115 zł
 • na dwa tygodnie 200 zł
 • na miesiąc 290 zł

* gotowy jadłospis odbiera się w terminie uzgodnionym z Panią dietetyk ; w jego cenę wliczona jest 30 minutowa wizyta uwzględniająca jego omówienie. Jest możliwość otrzymania jadłospisu drogą mailową.

Koszt wizyty drugiej (kontrolna) 70 zł ( 45 minut)
* celem drugiej wizyty jest zweryfikowanie skuteczności diety oraz omówienie ewentualnych zmian. W czasie drugiej wizyty ma miejsce ponowna analiza składu ciała.

Konsultacja żywieniowa ( bez jadłospisu) 60 zł (30-45 minut)
* dodatkowo do wykupienia są zalecenia żywieniowe w cenie 35 zł.