Lekarze

prof. dr hab. n. med.

Rafał Stojko

Ginekolog - onkolog

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej. Od 30 lat towarzyszy kobietom w przełomowych momentach ich życia. Wykorzystuje zdobytą przez siebie wiedzę i wieloletnie doświadczenie służąc fachową poradą od momentu dojrzewania, poprzez cały okres aktywności seksualnej, aż po czas przekwitania, stawiając zarówno pozytywne jak i trudne do przyjęcia rozpoznania.

Od kilku lat pasjonuje się również ginekologią robotową oraz onkologią. Ukończył następną specjalizację i zafascynował się robotem Da Vinci, który otwiera nowy, nieosiągalny dotychczas poziom operacyjny. Profesjonalny lekarz, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi jako uczestnik i organizator wielu konferencji naukowych i programów profilaktycznych.

 • godziny przyjęć: pon., śr. 14:30 - 18:00, pt. 14:30 - 17:00
 • koszt wizyty wraz z badaniem USG - 350 zł

dr n. med.

Marcin Sadłocha

Specjalista położnictwa i ginekologii

Lekarz specjalizujący się w położnictwie i ginekologii, asystent i bliski współpracownik Profesora Rafała Stojko. Profesjonalny, sumienny i cierpliwy lekarz, który podchodzi do kobiet ze zrozumieniem i wyczuciem. Ambitny i uzdolniony, stawia sobie dalekosiężne cele, do których dąży wykorzystując swoją wiedzę i nabywane doświadczenie. Łączy pracę zawodową lekarza i nauczyciela akademickiego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach z rolą męża i ojca.

Stale się rozwija, uczestnicząc i prowadząc specjalistyczne programy szkoleniowe, dzięki czemu zapewnia swoim pacjentkom coraz szerszy zakres konsultacji i wsparcia w procesie leczenia. Oprócz położnictwa i ginekologii specjalizuje się również w diagnostyce i leczeniu schorzeń sutka. Wykonuje USG piersi ,operacje laparoskopowe, leczenie zachowawcze.

 • godziny przyjęć: wt. 15:30 - 18:15
 • koszt wizyty wraz  z badaniem USG - 200 zł
 • USG piersi - 100 zł
 • założenia wkładki wewnątrzmacicznej bez znieczulenia - koszt w zależności od rodzaju wkładki

lek.

Beata Brzęk - Pilarska

Radiolog

Specjalista radiolog. Kierownik Działu Diagnostyki Obrazowej  Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Doświadczony fachowiec, obdarzony spokojem i wyczuciem, co w tej specjalizacji jest bardzo istotne.

Wieloletnie doświadczenie i zdobyta przez nią wiedza przekłada się na szczegółowe rozpoznania, co pomaga w rozwiązywaniu wielu trudnych zagadnień medycznych. Uprzejmy, taktowny i życzliwy lekarz z powołania.

 • godziny przyjęć: wtorki 11:00 - 13:30
 • koszt badania - 200 zł

dr hab. n. med.

Ireneusz Bielecki

Laryngolog

Specjalista otorynolaryngologii, ordynator oddziału laryngologii dziecięcej. Posiada odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Od wielu lat zajmuje się patologią dotyczącą jamy nosowo - gardłowej, zatok obocznych nosa, ślinianek i krtani. Pomimo emocji związanych z samym badaniem i niekiedy bolesnych i nieprzyjemnych procedur potrafi wywołać uśmiech nawet na twarzach małych pacjentów.

Doskonały lekarz. Stale podnosi swoje kwalifikacje i rozszerza horyzonty swojej działalności. Uczestnik wielu konferencji i kursów szkoleniowych.

 • godziny przyjęć: wt. 15:00 - 18:20, pt. 08:40 - 11:00
 • koszt wizyty - 400 zł
 • badanie endoskopowe - wliczone w koszt wizyty
 • badanie słuchu - 100 zł

Prof. dr hab. n. med.

Agnieszka Drosdzol-Cop

Ginekolog dziecięcy i dziewczęcy, seksuolog

Specjalistka położnictwa i ginekologii, seksuologii oraz ginekologii dziecięcej i dziewczęcej (jako jedna z czterech polskich lekarzy uzyskała międzynarodowy tytuł specjalisty w tej dziedzinie - International Fellowship on Pediatric and Adolescent Gynecology).

Zajmuje się leczeniem kobiet w każdym okresie życia oraz dziewczynkami od urodzenia do 18 roku życia (m.in. leczenie zaburzeń miesiączkowania, infekcji, endometriozy, przewlekłego bólu miednicy mniejszej, zaburzeń endokrynologicznych).

dr n. med.

Jakub Staniczek

Perinatolog

Specjalista Położnictwa i Ginekologii oraz Perinatologii. Absolwent podyplomowych studiów specjalizacyjnych Master in Fetal-Maternal Medicine na Uniwersytecie w Barcelonie. Koordynator Hospicjum Perinatalnego z Poradnią Patologii Ciąży, Diagnostyki Prenatalnej i Wad Wrodzonych, Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w ultrasonograficznej diagnostyce anatomii płodu oraz prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka, szczególnie ciąż powikłanych chorobami współistniejącymi lub wadami płodów. Zainteresowania skupia na echokardiografii oraz neurosonografii płodowej, ciążowej diagnostyce inwazyjnej i terapii wewnątrzmacicznej.

Posiada wszystkie specjalistyczne certyfikaty Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego potwierdzające umiejętność wykonywania diagnostyki usg w zakresie oceny serca płodu, badań prenatalnych, badań dopplerowskich w ciąży oraz szeroko pojętej ultrasonografii
ginekologicznej. Certyfikowany ultrasonografista londyńskiej The Fetal Medicine Foundation - FMF).

W Centrum Zdrowia Kobiety prowadzi pełen zakres ultrasonograficznej diagnostyki prenatalnej oraz konsultowaniem pacjentek ciężarnych z zakresu perinatologii.

 • godziny przyjęć: śr. 17:40 - 19:40
 • koszt wizyty perinatologicznej z badaniem usg – 250 zł
 • koszt badania prenatalnego, ciąża pojedyncza – 350 zł
 • koszt badania prenatalnego, ciąża mnoga – 450 zł
 • koszt badania echo serca płodu – 400 zł
 • koszt badania neurosonografia płodu – 400 zł

mgr.

Anna Warot-Szandar

Psycholog

Jest psychologiem , psychoterapeutą. Ukończyła studia kierunkowe na Uniwersytecie Śląskim o specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego i studia podyplomowe ,,Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym” na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ,,Podstawy psychoterapii”, a także ,,Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży” na SWPS-ie w Katowicach.Obecnie jest w trakcie specjalizacji ,,Psychoterapia dzieci i młodzieży” w Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Ukończyła staż w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Prowadzi zarówno terapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w działaniach o charakterze diagnostycznym, interwencyjnym i terapeutycznym z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się także pracą z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej oraz szeroko rozumianych kryzysach. Prowadzi zajęcia terapeutyczne wspierające rozwój poznawczy oraz społeczno-emocjonalny dzieci.

W terapii z dziećmi dąży do rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Pomaga radzić sobie z lękiem, nieśmiałością, agresją. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zaburzeniami zachowania.

 • godz. przyjęć: środa od 8.00 do 10.00.
 • Koszt wizyty: 160 zł.

mgr.

Magdalena Stojko

Dietetyk kliniczny

Ukończyła studia kierunkowe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach o specjalności dietetyka onkologiczna. Poza wsparciem dietetycznym w leczeniu chorób onkologicznych specjalizuje się również w leczeniu PCOS, zaburzeń odżywiania oraz wielu innych chorób dietozależnych, jak np. otyłość, insulinooporność czy cukrzyca (zarówno typu I, jak i II). Zajmuje się leczeniem młodzieży, jak i osób dorosłych.

Zawsze bierze pod uwagę indywidualne potrzeby pacjentów wynikające z ich trybu życia oraz preferencji żywieniowych, w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników.

 • godz. przyjęć: czwartki od 9.00 do 19.00.

Cennik usług:

Koszt wizyty pierwszej 100 zł (60-90 minut)
* w czasie pierwszej wizyty następuje analiza składu ciała oraz przeprowadzany jest wykład żywieniowo-medyczny określający tryb życia oraz zachowania i preferencje żywieniowe pacjenta.

Indywidualny plan żywieniowy (jadłospis)*

 • na jeden tydzień 115 zł
 • na dwa tygodnie 200 zł
 • na miesiąc 290 zł

* gotowy jadłospis odbiera się w terminie uzgodnionym z Panią dietetyk ; w jego cenę wliczona jest 30 minutowa wizyta uwzględniająca jego omówienie. Jest możliwość otrzymania jadłospisu drogą mailową.

Koszt wizyty drugiej (kontrolna) 70 zł ( 45 minut)
* celem drugiej wizyty jest zweryfikowanie skuteczności diety oraz omówienie ewentualnych zmian. W czasie drugiej wizyty ma miejsce ponowna analiza składu ciała.

Konsultacja żywieniowa ( bez jadłospisu) 60 zł (30-45 minut)
* dodatkowo do wykupienia są zalecenia żywieniowe w cenie 35 zł.