Lekarze

prof. dr hab. n. med.

Rafał Stojko

Ginekolog - onkolog

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista ginekologii onkologicznej. Od 30 lat towarzyszy kobietom w przełomowych momentach ich życia. Wykorzystuje zdobytą przez siebie wiedzę i wieloletnie doświadczenie służąc fachową poradą od momentu dojrzewania, poprzez cały okres aktywności seksualnej, aż po czas przekwitania, stawiając zarówno pozytywne jak i trudne do przyjęcia rozpoznania.

Od kilku lat pasjonuje się również ginekologią robotową oraz onkologią. Ukończył następną specjalizację i zafascynował się robotem Da Vinci, który otwiera nowy, nieosiągalny dotychczas poziom operacyjny. Profesjonalny lekarz, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi jako uczestnik i organizator wielu konferencji naukowych i programów profilaktycznych.

 • godziny przyjęć: pon., śr. 14:30 - 18:00, pt. 14:30 - 17:00
 • koszt wizyty wraz z badaniem USG - 350 zł

dr n. med.

Marcin Sadłocha

Specjalista położnictwa i ginekologii

Lekarz specjalizujący się w położnictwie i ginekologii, asystent i bliski współpracownik Profesora Rafała Stojko. Profesjonalny, sumienny i cierpliwy lekarz, który podchodzi do kobiet ze zrozumieniem i wyczuciem. Ambitny i uzdolniony, stawia sobie dalekosiężne cele, do których dąży wykorzystując swoją wiedzę i nabywane doświadczenie. Łączy pracę zawodową lekarza i nauczyciela akademickiego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach z rolą męża i ojca.

Stale się rozwija, uczestnicząc i prowadząc specjalistyczne programy szkoleniowe, dzięki czemu zapewnia swoim pacjentkom coraz szerszy zakres konsultacji i wsparcia w procesie leczenia. Oprócz położnictwa i ginekologii specjalizuje się również w diagnostyce i leczeniu schorzeń sutka. Wykonuje USG piersi ,operacje laparoskopowe, leczenie zachowawcze.

 • godziny przyjęć: wt. 15:30 - 18:15
 • koszt wizyty wraz  z badaniem USG - 180 zł
 • USG piersi - 100 zł
 • założenia wkładki wewnątrzmacicznej bez znieczulenia - koszt w zależności od rodzaju wkładki

lek.

Beata Brzęk - Pilarska

Radiolog

Specjalista radiolog. Kierownik Działu Diagnostyki Obrazowej  Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Doświadczony fachowiec, obdarzony spokojem i wyczuciem, co w tej specjalizacji jest bardzo istotne.

Wieloletnie doświadczenie i zdobyta przez nią wiedza przekłada się na szczegółowe rozpoznania, co pomaga w rozwiązywaniu wielu trudnych zagadnień medycznych. Uprzejmy, taktowny i życzliwy lekarz z powołania.

 • godziny przyjęć: wtorki 11:00 - 13:30
 • koszt badania - 170 zł

dr hab. n. med.

Ireneusz Bielecki

Laryngolog

Specjalista otorynolaryngologii, ordynator oddziału laryngologii dziecięcej. Posiada odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe. Od wielu lat zajmuje się patologią dotyczącą jamy nosowo - gardłowej, zatok obocznych nosa, ślinianek i krtani. Pomimo emocji związanych z samym badaniem i niekiedy bolesnych i nieprzyjemnych procedur potrafi wywołać uśmiech nawet na twarzach małych pacjentów.

Doskonały lekarz. Stale podnosi swoje kwalifikacje i rozszerza horyzonty swojej działalności. Uczestnik wielu konferencji i kursów szkoleniowych.

 • godziny przyjęć: wt. 15:00 - 18:20, pt. 08:40 - 11:00
 • koszt wizyty - 300 zł
 • badanie endoskopowe - 50 zł
 • badanie słuchu - 50 zł

Prof. dr hab. n. med.

Agnieszka Drosdzol-Cop

Ginekolog dziecięcy i dziewczęcy, seksuolog

Specjalistka położnictwa i ginekologii, seksuologii oraz ginekologii dziecięcej i dziewczęcej (jako jedna z czterech polskich lekarzy uzyskała międzynarodowy tytuł specjalisty w tej dziedzinie - International Fellowship on Pediatric and Adolescent Gynecology).

Zajmuje się leczeniem kobiet w każdym okresie życia oraz dziewczynkami od urodzenia do 18 roku życia (m.in. leczenie zaburzeń miesiączkowania, infekcji, endometriozy, przewlekłego bólu miednicy mniejszej, zaburzeń endokrynologicznych).

 • godziny przyjęć: wt. 8:00 - 10:00, czw. 08:00 - 14:00, 
 • koszt wizyty wraz z badaniem USG - 350 zł

dr n. med.

Jakub Staniczek

Perinatolog

Specjalista Położnictwa i Ginekologii, w trakcie specjalizacji z Perinatologii. Nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w ultrasonograficznej diagnostyce anatomii płodu oraz prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka, szczególnie ciąż powikłanych chorobami współistniejącymi lub wadami płodów. Zainteresowania skupia na echokardiografii płodowej, ciążowej diagnostyce inwazyjnej i terapii wewnątrzmacicznej. Posiada wszystkie specjalistyczne certyfikaty Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego potwierdzające umiejętność wykonywania diagnostyki usg w zakresie oceny serca płodu, badań prenatalnych, badań dopplerowskich w ciąży oraz szeroko pojętej ultrasonografii ginekologicznej.

Certyfikowany ultrasonografista londyńskiej The Fetal Medicine Foundation - FMF). Posiada liczne certyfikaty FMF, w tym certyfikat wykonywania badań prenatalnych w I trymestrze ciąży wraz z kalkulacją ryzyka wad genetycznych czy certyfikat ultrasonograficznej oceny płodu między 18-23 tygodniem ciąży i echokardiografii.

W Centrum Zdrowia Kobiety prowadzi pełen zakres ultrasonograficznej diagnostyki prenatalnej oraz konsultowaniem pacjentek ciężarnych z zakresu perinatologii.

 • godziny przyjęć: pon. 08:00 – 10:00, pt. 15:00 - 17:00
 • koszt wizyty perinatologicznej – 200 zł
 • koszt badania prenatalnego, ciąża pojedyncza – 300 zł
 • koszt badania prenatalnego, ciąża mnoga – 400 zł
 • koszt badania prenatalnego z echem serca, ciąża pojedyncza – 400 zł
 • koszt badania prenatalnego z echem serca, ciąża mnoga – 500 zł
 • koszt echo serca płodu, ciąża pojedyncza – 300 zł
 • koszt echo serca płodu, ciąża mnoga – 400 zł
 • USG w cenie badania

mgr.

Anna Warot-Szandar

Psycholog

Jest psychologiem , psychoterapeutą. Ukończyła studia kierunkowe na Uniwersytecie Śląskim o specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego i studia podyplomowe ,,Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym” na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ,,Podstawy psychoterapii”, a także ,,Problemy psychologii klinicznej dzieci i młodzieży” na SWPS-ie w Katowicach.Obecnie jest w trakcie specjalizacji ,,Psychoterapia dzieci i młodzieży” w Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Ukończyła staż w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Prowadzi zarówno terapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w działaniach o charakterze diagnostycznym, interwencyjnym i terapeutycznym z dziećmi i młodzieżą. Zajmuje się także pracą z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej oraz szeroko rozumianych kryzysach. Prowadzi zajęcia terapeutyczne wspierające rozwój poznawczy oraz społeczno-emocjonalny dzieci.

W terapii z dziećmi dąży do rozwijania ich potencjalnych możliwości oraz wzmacniania poczucia własnej wartości. Pomaga radzić sobie z lękiem, nieśmiałością, agresją. Wspiera rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych dla dziecka. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności adaptacyjnych, z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, z zaburzeniami lękowymi, depresją oraz z zaburzeniami zachowania.

 • godz. przyjęć: środa od 8.00 do 10.00.
 • Koszt wizyty: 150 zł.